اخبار - آرشیو

ایجاد یک گرنت (وام بلاعوض) خدماتی و تجهیزاتی برای آزمایشگاه‌‌ها از سوی وزارت علوم/ لزوم ایجاد ارتباط آزمایشگاه‌ها با بخش صنعت
مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم در نشست شاعا مطرح کرد:

ایجاد یک گرنت (وام بلاعوض) خدماتی و تجهیزاتی برای آزمایشگاه‌‌ها از سوی وزارت علوم/ لزوم ایجاد ارتباط آزمایشگاه‌ها با بخش صنعت

مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم با بیان اینکه حمایت مالی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم از آزمایشگاه‌ها، نیازمند وجود ابزارهایی از جمله بانک اطلاعاتی است، از ایجاد یک گرنت (وام بلاعوض) خدماتی و تجهیزاتی به منظور استفاده در نظام رتبه‌بندی آزمایشگاه‌ها، از سوی وزارت علوم خبر داد.

ادامه مطلب
نشست یک روزه شبکه آزمایشگاه های علمی ایران(شاعا)
در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی برگزار می‌شود؛

نشست یک روزه شبکه آزمایشگاه های علمی ایران(شاعا)

نشست یک روزه شبکه آزمایشگاه های علمی ایران(شاعا) ، با حضور مدیران امور آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها و کارشناسان آزمایشگاهی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی همچنین با هدف تبیین برنامه‌ها و بررسی سیاست‌های شاعا، اقدامات لازم در حوزه HSE ، الزامات استقرار استانداردها، رونمایی از طرح توسعه یافته سامانه شاعا، آموزش کاربری سامانه و امکانات ایجاد شده در آن و ارائه تجربیات در خصوص تأمین و نگهداری تجهیزات آزمایشگاهی روز ۳۰ بهمن ماه سال جاری در محل پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی برگزار می‌شود. ‌‌

ادامه مطلب
در راستای گسترش تعاملات علمی صورت گرفت؛

حضور هیئتی از دانشگاه سن پترزبورگ روسیه در دانشگاه صنعتی شریف

هیئتی از دانشگاه سن پترزبورگ روسیه متشکل از پروفسور نیکولای گورباچف رئیس و دکتر سرگی آندریوشن معاون امور بین‌الملل این دانشگاه با دکتر فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف دیدار و گفت‌وگو کردند.

ادامه مطلب
هم‌زمان با سفر کاروان تدبیر و امید به استان هرمزگان مطرح شد؛

لزوم راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی در هرمزگان

هم‌زمان با سفر کاروان تدبیر و امید به استان هرمزگان و در نشست معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با فناوران و شرکت‌های دانش بنیان پارک علم و فناوری هرمزگان، بر لزوم راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری در هرمزگان تأکید شد.

ادامه مطلب
۹۰۰ نیاز فناورانه جمع‌آوری شده در نمایشگاه تستا
شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد:

۹۰۰ نیاز فناورانه جمع‌آوری شده در نمایشگاه تستا

شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری فهرست ۹۰۰ نیاز فناورانه جمع‌آوری شده در نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی را که همزمان با هفته پژوهش و فناوری برگزار شد، اعلام کرد.

ادامه مطلب
در جشنواره اختراعات و ابداعات حوزه سلامت و پزشکی کشور؛

از دو مخترع دانشگاه علامه طباطبائی تقدیر شد

در جشنواره اختراعات و ابداعات حوزه سلامت و پزشکی کشور، از اختراع حبیب هنری، دانشیار دانشگاه علامه طباطبائی و علیرضا احمدی، دانشجوی مقطع دکتری دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی این دانشگاه تقدیر شد.

ادامه مطلب
توسط پژوهشگران دانشگاه ارومیه صورت گرفت؛

ساخت توربین بادی محور عمودی در راستای بهره‌گیری از انرژی‌های تجدیدپذیر

محققان دانشگاه ارومیه به دانش فنی طراحی و ساخت توربین بادی محور عمودی با روتور V شکل در راستای بهره‌گیری از انرژی‌های تجدیدپذیر دست یافتند.

ادامه مطلب