حمایت مالی از شرکت‌های دانش بنیان و کارآفرین

۲۷ تیر ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۷ کد : ۹۰۶۳ اخبار
تعداد بازدید:۴۳۳
سرپرست پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: از شرکت‌های دانش بنیان و کارآفرین از طریق کمک‌های مالی بلاعوض، پیش خرید یا خرید تضمینی محصولات تولیدی، ارائه وام ها و اعتبارات با بهره پائین حمایت مالی صورت ...
سرپرست پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: از شرکت‌های دانش بنیان و کارآفرین از طریق کمک‌های مالی بلاعوض، پیش خرید یا خرید تضمینی محصولات تولیدی، ارائه وام ها و اعتبارات با بهره پائین حمایت مالی صورت می‌گیرد.
 
به گزارش ایسنا، عبد القیوم قلی پوری در همایش توسعه اقتصادی دانش بنیان در حوزه کشاورزی افزود: در جهت صادرات کالا و محصولات با استانداردهای جهانی شرکت‌های دانش بنیان و نیز برقراری ارتباط و تعامل بین‌المللی از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌شود.
 
وی گفت: تلاش بر این است که با ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه مدیریتی ، بازرگانی، مالی، بازاریابی، حسابداری وحقوقی کارآفرینان دارای ایده های دانش محور را در تبدیل نوآوری‌های فناورانه به محصولات قابل عرضه در بازار و ایجاد کسب و کاری موفق یاری دهیم.
 
قلی پوری در خصوص نحوه ارائه آموزش‌های لازم و مشاوره های تخصصی افزود: ارائه آموزش‌های لازم به نیروهای انسانی شرکت‌های دانش بنیان در زمینه‌های مختلف کارآفرینی و مدیریت کسب و کار درقالب کارگاه ، سمینار و برگزاری دوره‌های متعدد آموزشی صورت می‌گیرد.
 
اصغر پرتوی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز گفت: تاکنون 15 شرکت تعاونی دانش بنیان شناسایی و به بنیاد ملی نخبگان ، مرکز رشد یا پارک فناوری جهت طی روند قانونی و ثبت شرکت معرفی شده است.
 
وی اضافه کرد: تعداد سه شرکت دانش بنیان نیز به منظور کشت بافت گیاهی، تولید ارقام مناسب باغی و زراعی، تولید سموم با منشاء گیاهی و تولید و فرآوری گیاهان دارویی به بانک برای پرداخت تسهیلات کم بهره و طولانی مدت با استناد به تفاهم نامه فی مابین وزرات جهاد کشاورزی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مبنی بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان معرفی شده است.
 
وی از دیگر اقدامات سازمان جهاد کشاورزی در حمایت از پارک علم و فناوری نیز افزود: اراضی مورد نیاز برای احداث یک واحد گلخانه و تولید گیاهان دارویی به یکی از شرکت‌های دانش بنیان واگذار شده که امیدواریم به زودی این واحد نیز با طی مراحل قانونی و اجرایی به بهره برداری برسد.