جلوگیری از مهاجرت پژوهشگران با توسعه کسب و کار در کشور

۳۰ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۴ کد : ۸۶۴۳ اخبار
تعداد بازدید:۴۳۵
رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ضروری است برای جلوگیری از مهاجرت پژوهشگران کشور ظرفیت تحقیق و توسعه کسب و کار کشور توسعه یابد. به گزارش خبرگزاری مهر...
رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ضروری است برای جلوگیری از مهاجرت پژوهشگران کشور ظرفیت تحقیق و توسعه کسب و کار کشور توسعه یابد.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، نصرت الله ضرغام در نخستین نشست هم اندیشی که با حضور تعدادی از فعالان کسب و کار کشور برگزار شد، عنوان کرد: سازمان‌ها باید به نوآوری، خلاقیت و ابتکار تاکید داشته باشند زیرا رمز بقاء و توسعه سازمان‌ها خلاقیت‌ها، نوآوری و ایده پردازی ها آنها است.
 
وی آمادگی صندوق را برای کمک به تحقیق و توسعه کسب و کارهای کشور اعلام و بیان کرد: در این راستا می توان از شبکه پژوهشگران کشور استفاده کرد و با سفارش بخش خصوصی از توانمندی های پژوهشگران در تمام دانشگاه های کشور بهره مند شد.
 
مدیرعامل بنیاد حامیان پژوهش، فناوری و نوآوری کشور در ادامه به اهمیت توسعه دارایی های فکری و معنوی در کشور اشاره و تصریح کرد: ۸۰درصد تولید ثروت در کشورهای توسعه یافته بر مبنای دارایی های فکری است و ۲۰ درصد بر مبنای دارایی‌های فیزیکی و این نسبت در کشورهای دیگر معکوس است و ما باید تلاش کنیم تا تولید ثروت در کشور ما با استفاده ار دارایی های فکری و معنوی انجام شود.
 
رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی بیان کرد: برای جلوگیری از مهاجرت پژوهشگران کشور باید ظرفیت تحقیق و توسعه کسب و کار کشور توسعه یابد.