بهره برداری از ساختمان جدید مرکز رشد پارک علم و فناوری مازندران با حضورمعاون پژوهش و فناوری وزارت علوم

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۰:۳۶ کد : ۶۵۲۱ اخبار
تعداد بازدید:۷۲۹
باحضور دکتروحیداحمدی معاون پژوهش و فناوری وزیرعلوم، دکتر پیری مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، دکترعلی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران و مسئولان شهرستانی ساختمان جدید مرکز...
باحضور دکتروحیداحمدی معاون پژوهش و فناوری وزیرعلوم، دکتر پیری مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، دکترعلی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران و مسئولان شهرستانی ساختمان جدید مرکز رشد پارک علم و فناوری مازندران درشهرستان آمل با حمایت بخش خصوصی درشرکت فولادین ذوب آمل (فذا) به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتراحمدی پتانسیل و ظرفیت های صنعتی و دانشگاهی استان مازندران به ویژه شهرستان آمل را چشمگیر بیان کرد.
وی کارآفرینی را یکی ازعوامل مهم درتوسعه کسب و کار دانست و همچنین خاطر نشان کرد قبل و بعد از ترحیم ها ما باید اقتصاد مقاومتی را ادامه دهیم.
دکتراحمدی با بیان اینکه جوانان یک جامعه باید نشاط و احساس شور داشته باشند، گفت: با ایجاد مراکز رشد، خلاقیت و توسعه امید به زندگی در جامعه افزایش می‌یابد.
معاون وزیرعلوم، یکی از چالش های بزرگ استان را عدم تملک زمین پارک علم و فناوری مازندران بیان کرد و از استاندار مازندران واگذاری زمین مناسب به پارک را درخواست کرد.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران نیز درمراسم  بهره‌ برداری از ساختمان مرکز رشد شهرستان آمل با اشاره به اینکه درمازندران بویژه شهرستان آمل ظرفیت‌های ویژه‌ای وجود دارد، گفت: ایجاد مرکزی که بتواند از ظرفیت‌های استان و شهرستان حمایت کند از اولویت‌های پارک مازندران به شمار می‌رود.
دکترمعتمدزادگان با بیان اینکه برای کمک گرفتن از ظرفیت‌های شهرستان، خدمات پارک علم و فناوری را در آمل توسعه می‌دهیم، گفت: خروجی بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان درصنعت نهفته است و این زمانی بروز می‌کند که موفق به ورود به بازار شوند.
وی با اشاره به اینکه توسعه بازارهای کسب کار شرکت‌های دانش‌بنیان از اهداف پارک به شمار می‌رود، افزود: برای هم جهت شدن با سیاست‌های کلی نظام این رویه دنبال می‌شود.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران  بیان داشت: کمک به تسریع روند تجاری‌سازی دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار این مرکز قرار می‌گیرد.