برگزاری المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی از ویژگی های امسال جشنواره شیخ بهایی است

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۸ کد : ۵۵۸۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۳۱
یازدهمین جشنواره ملی فن افرینی شیخ بهایی با حضور دکترمحمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر واعظی وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتراحمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، روسای پارک های علم ...
برگزاری المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی از ویژگی های امسال جشنواره شیخ بهایی است
یازدهمین جشنواره ملی فن افرینی شیخ بهایی با حضور دکترمحمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر واعظی وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتراحمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، روسای پارک های علم و فناوری و مسئولان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
در این مراسم دکتر احمدی با اشاره به یازدهمین دوره برگزاری جشنواره ملی شیخ بهایی اظهار داشت: این جشنواره که از سال 1381 آغاز بکار کرده و امسال یازدهمین دوره آن برگزار می شود، دارای یک مشخصه مهم است و آن تکاملی بودنش است و هر سال یک فرایند به این جشنواره اضافه شده است.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در ادامه افزود: یکی از مهمترین چالش های ما در امر آموزش و پژوهش، مهاجرت دانش آموختگان برتر می باشد که ناشی از آن است که دانشجویان و عالمان ما پس از فارغ التصیلی فرصتی برای عرض اندام و زندگی علمی پیدا نمی کنند و مراکز علمی، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و فرایند جشنواره هایی از این نوع ابزاری برای جلوگیری از این امر است.
معاون پژوهشی وزارت علوم در ادامه گفت: یکی از کارهای مهم امسال در جشنواره شیخ بهایی برگزاری المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی است و هدف از برگزاری این المپیاد این است که جوانان ما  و صاحبان ایده و نوآوری در محیطی پویا مشغول بکار شوند و افراد به سمت ایده پروری و خلاقیت حرکت کنند.
دکتر احمدی افزود: ما ظرفیت های بزرگی از نیروهای خلاق داریم و با برگزاری این المپیاد می توانیم ارتباط بین شرکت های سرمایه گذار و صاحبان ایده را فراهم کنیم و به سمت کارافرینی حرکت کنیم.
وی در پایان سخنانش ادامه طرح فن آفرینی شیخ بهایی و برگزاری جلسات منظم iriss را از اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد و گفت: امیدواریم این فرایندها مکمل فرایند علم و فناوری شود و بتوانیم جشنواره ملی فن افرینی شیخ بهایی را به یک جشنواره بین المللی تبدیل کنیم.

( ۱ )