با حضور مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم؛

آئین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه قم برگزار شد

۰۳ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۹ کد : ۵۲۱۴۱ اخبار داغ اخبار
تعداد بازدید:۸۴۰
آئین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه قم، با حضور دکتر عبدالساده نیسی مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم، برگزار شد.
آئین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه قم برگزار شد

دکتر نیسی در این آئین با بیان اینکه اقدامات خوبی در زمینه همکاری‌های چندجانبه بین مراکز علم و فناوری مانند مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری با دانشگاه و صنعت صورت گرفته است گفت: پژوهش‌های دانشگاهی باید به سمت رفع نیازهای صنعت و جامعه سوق یابد و پژوهش‌های تقاضامحور با هدف ارتقای صنعت و پیشرفت کشور صورت پذیرد.
وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای دانشگاه قم افزود: با توجه به همجواری دانشگاه قم با حوزه علمیه این ظرفیت بسیار خوب برای دانشگاه قم فراهم شده تا در حوزه علوم انسانی که مورد نیاز دانشگاه‌های نسل چهارم هستند پیشرفت‌های قابل توجهی محقق شود.
مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم، با تأکید بر نیاز جامعه به پیشرفت دائمی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان با پشتوانه علمی خود به عنوان یک شتاب‌دهنده مناسب برای رفاه جامعه و ارتقای سطح علمی کشور در جهان عمل می‌کنند که با توجه به حضور دانشگاهیان و نخبگان در این شرکت‌ها تحولات بسیار خوبی در زمینه تجاری‌سازی ایده‌ها رخ داده است.
دکتر دیرباز رئیس دانشگاه قم نیز ضمن تشکر از اعضای هیئت علمی دانشگاه افزود: تمام توان دانشگاه و مسئولان آن بر این است که جایگاه علمی و پژوهشی دانشگاه در میان دانشگاه‌های کشور ارتقا پیدا کند و زمینه تحقیقات علمی و پژوهشی اعضای محترم هیئت علمی و دانشجویان بیش از پیش فراهم شود و در این زمینه مراکزی مانند مرکز رشد دانشگاه قم که اقدامات خوبی هم انجام داده است، حائز اهمیت است.
وی با توجه به وجود سطح بالای دانشکده‌های حقوق و ادبیات افزود: تعداد قابل توجهی از اعضای هیئت علمی دانشگاه قم، دارای تحصیلات سطوح بالای حوزه علمیه هستند که با توجه به نیاز کشور به ارتقای حوزه علوم انسانی، این نکته به عنوان یک مزیت بسیار مناسب برای دانشگاه به حساب می‌آید.
در ادامه، دکتر فراهانی معاون پژوهشی دانشگاه قم، در زمینه پیشرفت این دانشگاه از رتبه ۵۰ به ۳۵ بین دانشگاه‌های کشور گفت: یکی از شاخص‌های مهم رتبه‌بندی میان دانشگاه‌ها میزان فعالیت‌های علمی اعضای هیئت علمی و دانشجویان است که دانشگاه قم با ظرفیت‌های بالای خود توانایی کسب رتبه ۱۰ دانشگاه برتر را نیز داراست.
در پایان این مراسم از پژوهشگران برتر سال ۹۸ دانشگاه قم تقدیر شد.


نظر شما :