سرپرست استانداری البرز از پارک علم و فناوری این استان بازدید کرد

۳۰ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۹ کد : ۴۳۰۹۶ اخبار
تعداد بازدید:۵۹۵
عزیزاله شهبازی سرپرست استانداری البرز با تعدادی از مدیران اجرائی استان روز ۲۹ آبان به منظور بازدید از نمایشگاه دستاوردهای شرکت های دانش‌بنیان و فناور، مراکز رشد و استارت آپ‌های استان در پارک علم و فناوری البرز حضور یافت و گفت: با توجه به دستاوردهای علمی و فنی موجود در این نمایشگاه تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری، به وضوح مشهود است.
سرپرست استانداری البرز از پارک علم و فناوری این استان بازدید کرد


به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، شهبازی در بازدید از پارک علم و فناوری و نمایشگاه دائمی دستاوردهای علمی و پژوهشی شرکت های فن آور با بیان اینکه فرصت مغتنمی بود که برای نخستین بار از واحدهای صنعتی، شرکت های دانش بنیان و کارآفرینان پارک علم و فناوری البرز بازدید کنم، افزود: دستاوردهایی که مشاهده شد افتخارآفرین است.
وی ادامه داد: امروز تلاش های فرزندان این مرز و بوم را به عینه دیدم و مدیریت این پارک را به دلیل حمایت های صورت گرفته از این ظرفیت عظیم ارج می نهیم.
شهبازی گفت: جوانان این کشور در بخش های مختلف و به خصوص در این شرایط که دشمنان نظام جمهوری اسلامی در راستای زیر سوال بردن استقلال میهن اسلامی که خون های زیادی برای آن ریخته شد، بریا اعطای کشور تلاش می کنند.
وی افزود: مردم شریف ایران آگاه باشند، در مراکز پارک علم و فناوری جوانان پر تعدادی برای سربلندی و بی نیازی کشور در حال تلاش هستند.
سرپرست استانداری البرز اضافه کرد: با توجه به دستاوردهای علمی و فنی موجود در این نمایشگاه تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری، به وضوح مشهود است.
وی با بیان اینکه البرز قطب علم و فناوری کشور است، گفت: از خوشحالی در پوست خود نمی گنجم که این ظرفیت عظیم در البرز وجود دارد.
شهبازی افزود: جوانان دلسوز و شایسته ای در بخش خصوصی و با کمترین کمک گرفتن از تسهیلات دولتی در حال انجام وظایف خود هستند و ابتکارات خود را به منصه ظهور می گذارند.
وی عنوان کرد: اکنون این نمایشگاه شرایطی را فراهم کرده که مردم و به خصوص دانش آموزان از استان های همجوار برای بازدید از دستاوردهای علمی و فناوری البرز با هدف گردشگری صنعتی در این مجموعه حضور می یابند.
این مسئول گفت: وظیفه خود را بسیار خطیر می دانم چراکه باید به فرزندان نخبه و کارآفرین این کشور کمک کنیم و عزم دولت نیز بر این است که در حوزه اشتغالزایی و اقتصادی و تجاری کردن اختراعات جوانان تلاش کنند و در این رابطه سرمایه گذاری هایی نیز انجام شده است.
وی افزود: در حوزه اشتغالزایی شرکت های فناور، با تدبیر دولت و رییس جمهوری و البته فرمان رهبری از صندوق توسعه ملی برای افرادی که از این طریق ایجاد اشتغال می کنند خدمات ویژه ای در نظر گرفته شده است.
عزیزالله شهبازی خاطرنشان کرد: در سال ۹۷ از ۱۲۴ شرکتی که در این پارک ثبت شده اند و تعدادی به مرحله تولید رسیده حدود ۸۰۰ نفر به اشتغال دست یافته اند.
وی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال پایدار برای هر نفر به حدود ۱۵۰ میلیون تومان سرمایه نیاز دارد، گفت: شرکت های دانش بنیان با ۱۰ میلیون تومان یک شغل پایدار ایجاد می کنند.
سرپرست استانداری البرز افزود: بر خود و متولیان این حوزه توصیه می کنم که در این حوزه توجه ویژه تری داشته باشیم.

در ادامه عطااله ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز گفت: شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری البرز از ابتدای سال جاری تا اکنون دراین استان برای ۲۱۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کردند و افزود: این افراد در ۱۲ شرکت فناور در حوزه های فنی و مهندسی، نرم افزار و صنعت مشغول به کار شده اند.

وی ادامه داد: این اشتغالزایی در واقع توان جوانان بومی و فناوران استان البرز بوده که با حمایت های دولت بنابر تاکیدات مقام معظم رهبری محقق شده است.

ربانی گفت: شرکت های فناور یکی از حوزه هایی است که عمده سرمایه آنها نرم افزار و نیروی انسانی ماهر بوده، بنابراین با حداقل مبلغ می تواند ایجاد اشتغال کند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون شرکت های فناورمستقر در پارک علم و فناوری البرز با مبلغی کمتر از ۱۰۰ میلیون ریال می توانند اشتغالزایی داشته باشند.

رئیس پارک علم و فناوری البرز اضافه کرد: این میزان اعتبار برای اشتغالزایی در قیاس با مشاغل بزرگ و شرکت های بزرگ که برای اشتغالزایی نیاز به حداقل یک میلیارد ریال دارند عدد معناداری است.

وی یادآورشد: بنابراین شغل های ایجاد شده در حوزه فناوری و دانش بنیان شغلی با سرمایه های حداقلی و پایدار است که پارک علم و فناوری البرز توانسته است در این زمینه نتایج خوبی را بدست آورد و در نتیجه باعث شده در بحث توسعه اشتغال موفق وتوانمند باشد.
بر اساس این گزارش در نمایشگاهی که در ساختمان استقرار شرکت‌های فناور پارک علم و فناوری البرز برگزار گردید، بیش از ۴۰ شرکت دانش‌بنیان و فناور خصوصی، تعدادی از موسسات و پژوهشکده‌های تحقیقاتی، حضور داشتند و به معرفی دستاوردها و فناوری های خود پرداختند.
گفتنی است در ابتدای بازدید طی جلسه و نشستی که آقای ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز با اقای عزیزالله شهبازی سرپرست استانداری البرز و هیئت همراه داشت، به معرفی پارک علم و فناوری البرز پرداخت و ضمن تشریح کلیات عملکرد پارک و دستاوردها و توانمندی های شرکتهای فناور آن، نقش و جایگاه این پارک را از نظر علم و فناوری حائز اهمیت دانست.


نظر شما :