به منظور انجام دوره‌های فرصت مطالعاتی صنعتی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت علوم و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

۲۶ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۸ کد : ۴۲۹۲۵ اخبار داغ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۶۴
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به منظور انجام دوره‌های فرصت مطالعاتی صنعتی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت علوم و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

دکتر محمدسعید سیف مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم در این خصوص اظهار داشت: فرصت‌های مطالعاتی صنعتی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی زمینه مناسبی را برای ارتقا توانمندی ها و مهارت آنان در جهت انتقال یافته‌های پژوهشی و کسب دانش بومی فراهم می‌سازد.
وی افزود: در این راستا و برای تقویت و برقراری ارتباط منسجم دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی، با جامعه و صنعت در همه حوزه‌های علمی و همچنین عملیاتی نمودن یافته‌های اعضای هیئت علمی و آشنایی آنها با نیازهای واقعی صنعت و جامعه، تفاهم‌نامه همکاری انجام دوره‌های فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، تدوین و امضا شد.
دکتر سیف تصریح کرد: استفاده از ظرفیت و توان علمی اعضای هیات علمی توانمند و متعهد در فرآیند توسعه علوم، تحقیقات و فناوری‌های مورد نیاز بخش دفاع و تامین نیازهای بخش دفاع، با تاکید بر دو مولفه بومی سازی و روزآمدی و انتقال یافته‌های جدید دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در حوزه علم و فناوری مرتبط با بخش دفاع به سازمان‌های دفاعی، در راستای ارتقای توان علمی و فنی صنایع دفاعی از اهداف این تفاهم‌نامه همکاری می‌باشد.
به گفته وی تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی بین مراکز آموزشی و واحدهای صنعتی دفاعی و جهت‌دهی به تحقیقات دانشگاهی و توسعه دانش‌ها و فناوری‌های کاربردی و مورد نیاز صنعت دفاعی دیگر اهداف این تفاهم‌نامه را تشکیل می‌دهند.
مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم با اشاره به اینکه شیوه‌نامه فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی در جامعه و صنعت، ۱۷ شهریورماه سال جاری مصوب و به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ابلاغ گردید گفت: در این شیوه نامه گذراندن دوره فرصت مطالعاتی برای اعضای هیئت علمی پیمانی و رسمی آزمایشی الزامی و اعضای هیئت علمی رسمی نیز با گذراندن این دوره از مزایای تشویقی آن بهره مند خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: این تفاهم‌نامه بین معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاع به امضا رسید و امضای موافقت‌نامه‌های همکاری با دیگر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در برنامه قرار دارد که پس از امضا اطلاع‌رسانی خواهد شد.


( ۱ )

نظر شما :