با حضور معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم

فاز نخست پروژه جامع پارک علم و فناوری استان مرکزی به بهره‌برداری رسید

۲۳ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۳ کد : ۳۷۴۴۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۹۹
با حضور دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، فاز نخست سایت اصلی پارک علم و فناوری استان مرکزی به بهره‌برداری رسید.
فاز نخست پروژه جامع پارک علم و فناوری استان مرکزی به بهره‌برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایسنا، عملیات اجرایی این سایت با چهار بلوک در مساحتی به وسعت ۱۱ هکتار از سال ۱۳۸۵ آغاز شد و پس از ۱۰ سال با اعتبار حدود ۱۵ میلیارد تومان از منابع ملی و درآمدهای اختصاصی پارک علم و فناوری استان مرکزی در کیلومتر ۵ جاده اراک خمین افتتاح شد.

دکتر محمد رفیعی رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی در این خصوص اظهار داشت: فاز نخست این مجموعه در فضایی به وسعت هشت هزار و ۵۰۰ متر مربع احداث شده است که ظرفیت استقرار ۱۷۰ شرکت دانش‌بنیان را داراست و با مصوبه هیأت امنای پارک علم و فناوری استان مرکزی به شرکت‌های high tech واگذار می‌شود.

وی با بیان اینکه فاز دوم این سایت به آزمایشگاه و کارگاه اختصاص خواهد یافت، افزود: در حال حاضر آزمایشگاه‌های جذب اتمی، برق، شیمی، مواد و متاگرافی و مکانیک در این سایت فعال است و در فاز دوم زمینه توسعه فعالیت این آزمایشگاه‌ها فراهم خواهد شد. بهره‌برداری از این فاز در خرداد ماه سال آتی انجام می‌شود.

دکتر رفیعی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۵ شرکت دانش‌بنیان در استان مرکزی فعالیت دارند که ۷۱ شرکت در پارک مستقر است و این فضا و سایت جدید به نوعی پوسته‌شکنی برای پارک به جهت استقرار بیشتر شرکت‌ها محسوب می‌شود.

ل.م ۵۴/ ع.ع. ۵۷


نظر شما :