دبیرکل شورای عتف خبرداد

تدوین شیوه نامه انتخابات تشکل ها و انجمن های علمی کشور

۰۲ دی ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۸ کد : ۳۶۵۱۷ اخبار
تعداد بازدید:۲۹۸
دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری از تدوین شیوه نامه انتخاب نمایندگان تشکل ها و انجمن های علمی کشور خبر داد و گفت: این شیوه نامه با هماهنگی وزارتخانه های علوم و بهداشت تدوین شد.
تدوین شیوه نامه انتخابات تشکل ها و انجمن های علمی کشور

وحید احمدی در حاشیه جلسه ۱۶۲ کمیسیون های دائمی شورای عتف در جمع خبرنگاران در وزارت علوم گفت: شیوه نامه انتخاب نمایندگان تشکل ها و انجمن های علمی کشور در شورای عتف به تصویب کمیسیون های دائمی این شورا رسید.

تدوین شیوه نامه انتخاب نمایندگان تشکل ها و انجمن های علمی کشور

وی افزود: برای تایید نهایی باید این شیوه نامه در جلسه شورای عتف مطرح و به تصویب برسد.

دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) تاکید کرد: این شیوه نامه با هماهنگی وزارتخانه های علوم و بهداشت و کمیسیون انجمن های علمی و نمایندگان این دو وزارتخانه در کمیسیون های دائمی شورای عتف تدوین شده است.

احمدی اظهار داشت: طبق قانون سه نفر از نمایندگان انجمن های علمی باید در کمیسیون های دائمی شورا حضور داشته باشند که براساس این شیوه نامه نحوه انتخاب این نمایندگان تعیین شده است.

وی گفت: براساس این شیوه نامه دبیرخانه شورای عتف فراخوان مربوط را به انجمن های علمی کشور اعلام می کند و پس از آن انجمن های سطح A و B وزارت علوم و انجمن های سطح ممتاز وزارت بهداشت می توانند در انتخابات شرکت کنند و در نهایت ۳ نماینده تعیین شود.

دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: درخواست کرده ایم تا جلسه شورای عتف برگزار شود تا در این جلسه این بخشنامه به تصویب نهایی برسد.

وضعیت اعتراضات شرکت های دانش بنیان

احمدی با بیان اینکه طبق قانون رسیدگی به اعتراضات شرکت های دانش بنیان برعهده دبیرخانه شورای عتف است، تاکید کرد: دبیرخانه شورای عتف طی یک ماه مهلت دارد تا به این اعتراضات رسیدگی کند.

وی عنوان کرد: شیوه نامه رسیدگی به اعتراضات شرکت های دانش بنیان تدوین شده و در جلسه آینده کمیسیون های دائمی شورای عتف بررسی خواهد شد.

دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: گزارشی از اعتراضات شرکت های دانش بنیان به دبیرخانه شورای عتف در جلسه امروز مطرح شد که تاکنون ۷۰ اعتراض ثبت شده است.

احمدی اظهار داشت: ۸۵ درصد اعتراضات مربوط به کارگروه ارزیابی شرکت ها در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۱۱ درصد مربوط به صندوق نوآوری و شکوفایی، ۲ درصد مربوط به گمرک و ۲ درصد در سایر موارد بوده است.

وی اضافه کرد: این اعتراض ها به دستگاه های مربوطه ارسال می شود و اگر پاسخ کافی به این اعتراضات داده نشود موضوع در شورای عالی عتف بررسی خواهد شد. البته میزان اعتراضات وارده در این خصوص بسیار کمتر از میزان شرکت های دانش بنیان است.


نظر شما :