در دیدار با رئیس دانشگاه یوزونجی ییل ترکیه صورت گرفت

گسترش همکاری‌های علمی و فناوری ایران و ترکیه

۲۹ آذر ۱۳۹۶ | ۱۰:۰۰ کد : ۳۶۴۹۲ اخبار
تعداد بازدید:۸۱۴
دکتر پیامی باتال رئیس دانشگاه یوزونجی ییل وان ترکیه در صدر هیأتی به همراه روسای پارک علم و فناوری و مرکز کارآفرینی آن دانشگاه با حضور در پارک علم وفناوری آذربایجان غربی ، با دکتر حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی دیدار و بر گسترش همکاری‌های دوجانبه تأکید کرد.
گسترش همکاری‌های علمی و فناوری ایران و ترکیه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، رئیس پارک علم وفناوری آذربایجان غربی در این دیدار گفت: از توسعه همکاری‌های متقابل علمی و فناوری با کشورهای منطقه‌ای استقبال می‌کنیم.

دکتر حسن حیدری اظهار کرد: در راستای گسترش همکاری‌های علمی و فناوری میزبان هیأت ترکیه‌ای بودیم که در خصوص زمینه‌های همکاری‌های آتی بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود: تبادل دفتر کاری در پارک‌های علم وفناوری دو طرف زمینه ساز ارتباط بیشتر بین طرفین خواهد شد.

رئیس پارک علم وفناوری آذربایجان غربی اعلام کرد: در تلاش هستیم زمینه ورود شرکت‌های دانش بنیان پارک علم وفناوری آذربایجان غربی را به بازارهای ترکیه و اروپا هموار کنیم. رئیس دانشگاه یوزونجی ییل وان ترکیه در دیدار خود با رئیس پارک آذربایجان غربی از روند پذیرش و حمایت‌های پارک علم وفناوری از شرکت‌های دانش بنیان و فناور آشنا شد.

رئیس دانشگاه یوزونجی ییل وان یز در این دیدار گفت: ایران و ترکیه اشتراکات زیادی در زمینه اعتقادی و فرهنگی دارند که با استفاده از این قرابت امکان توسعه همکاری‌های اقتصادی و فناوری وجود دارد.

دکتر پیامی باتال در ادامه تأکید کرد: کشورهای جهان اسلام باید بیش از این همکاری‌های خود را توسعه دهند، اراده قوی در مسئولین عالی رتبه جمهوری ترکیه و جمهوری اسلامی ایران جهت گسترش روابط وجود دارد و در همین راستا ما نیز به نوبه خود می‌توانیم این عزم قوی را به مرحله اجرا در آوریم.

وی افزود: علاقه مند به حضور شرکت‌های دانش بنیان آذربایجان غربی در وان هستیم که به همین منظور یک واحد در پارک علم وفناوری دانشگاه یوزونجی ییل به آن‌ها اختصاص داده‌ایم.

رئیس دانشگاه یوزونجی ییل وان افزود: علاوه بر همکاری‌های علمی و فناوری در زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی نیز علاقه مندیم همکاری‌های بیشتری داشته باشیم که در این راستا با دانشگاه تبریز همکاری‌هایی در زمینه ورزشی نیز داریم.

در این دیدار کلید یک واحد ساختمانی به عنوان دفتر تبادل فناوری به پارک علم وفناوری دانشگاه یوزونجی ییل اهدا شد.

پیش از این نیز دانشگاه یوزونجی ییل یکی از واحدهای پارک علم وفناوری خود را جهت افزایش همکاری‌های دوجانبه به پارک علم وفناوری آذربایجان غربی اهدا کرده بود.

در ادامه این دیدار رئیس دانشگاه یوزونجی ییل وان از واحدهای مستقر در پارک علم وفناوری و مرکز رشد ارومیه بازدید کرده و با مدیران عامل این شرکت‌ها گفت و گو کرد.


( ۱ )

نظر شما :