دکتر رهبر در حاشیه بازدید از نمایشگاه پژوهش و فناوری خبر داد

گسترش شعبات پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد در ۱۰ واحد دانشگاهی در فاز اول

۲۴ آذر ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۰ کد : ۳۶۳۹۳ اخبار
تعداد بازدید:۳۱۵
رئیس دانشگاه آزاد گفت: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته باید طی سال‌های آتی شعبات پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی استان‌های کشور فعال شود.
گسترش شعبات پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد در ۱۰ واحد دانشگاهی در فاز اول

دکتر

فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه بازدید از دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه پژوهش و فناوری با بیان اینکه امروز در این نمایشگاه یک نمایش قدرت از توانمندی جوانان کشور در حوزه های مختلف علم و فناوری را شاهد بودم، گفت: این جوانان توانسته‌اند بدرخشند و امروز نیاز به دیده شدن دارند. پیشنهاد می‌کنم مسئولان کشور از این نمایشگاه بازدید کرده و توانمندی جوانان ایرانی را از نزدیک مشاهده کنند.

وی افزود: مسئولان کشور باید با اتخاذ سیاست‌ها و برنامه ریزی‌ها، این جوانان را مورد حمایت خود قرار دهند، چرا که این موضوع قطعاً می‌تواند پیروزی‌های بزرگی در عرصه‌های مختلف برای کشور به وجود آورد.

رهبر با اشاره به ارائه ۱۶۰ محصول فناورانه از سوی دانشگاه آزاد اسلامی در هجدهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار، گفت: این دانشگاه دارای هزار و ۱۰۰ محصول پژوهشی و فناوری است که به دلیل کمبود فضا، تنها بخش کمی از آنها در این نمایشگاه ارائه شد.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه باید نمایشگاهی برای عرضه تمام محصولات فناوری واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار کنیم، گفت: متقاضیان فناوری‌ها نسبت به تجاری‌سازی و فروش محصولات پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای رفع مشکلات کشور اقدام کنند.

وی با تأکید بر لزوم ارائه توانمندی های جوانان دانشگاه و کشور خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم با علم و فناوری کشور را در راه اعتلا، پیشرفت اقتصادی، ایجاد ارزش افزوده و ایجاد ثروت یاری کنیم.

فرهاد رهبر با تأکید بر اینکه وظیفه ما در دانشگاه آزاد اسلامی کمک به کشور برای حل مسائل مردم است، ابراز امیدواری کرد دانشگاه آزاد اسلامی در این راه پیشقدم و موفق باشد.

رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: برای این کار نیازمند حضور تمام دستگاه های اجرایی کشور در نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار هستیم تا این دستگاه‌ها توانمندی‌ها را متناسب با نیازمندی‌های خود پیدا کنند، این کار باعث حمایت و دلگرمی جوانان کشور خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر ۲ پارک علم و فناوری خصوصی در دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت می کنند، گفت: امیدواریم این پارکها بتوانند مراکز رشد را در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی گسترش دهند، به طوری که تا پایان سال ۹۷، شعبات پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در ۱۰ واحد دانشگاهی گسترش پیدا کند.

وی افزود: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته باید طی سال‌های آتی شعبات پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی استان‌های کشور فعال شود.

رهبر با بیان اینکه مأموریت پارک‌های علم و فناوری، حمایت از جوانان، شرکت‌های دانش بنیان، تبدیل ایده به محصول است، گفت: متأسفانه امروز در تبدیل ایده به محصول، تجاری سازی، بازار یابی و فروش محصولات فناوری دارای مشکل جدی هستیم و ما در حال برنامه ریزی برای رفع این مشکل هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد خاطر نشان کرد: محصولات پژوهشی و فناوری واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که در این نمایشگاه عرضه شده توانایی حضور در بازارهای منطقه‌ای و بین المللی را دارد و این موضوع باید در دستور کار قرار گیرد.


نظر شما :