تا سال ۱۴۰۴ باید ۲۰ درصد از اقتصاد کشور دانش بنیان شود

۲۹ مهر ۱۳۹۶ | ۱۰:۰۶ کد : ۳۴۸۷۲ اخبار
تعداد بازدید:۳۱۰
رئیس پارک علم و فناوری البرز از حضور ۱۲۰ هزار دانشجو در ۵۴ موسسه آموزش عالی استان البرز خبر داد و گفت: نامگذاری البرز به عنوان قطب علم و فناوری کمک خوبی به توسعه این بخش می‌کند.

دکتر عطالله ربانی در کارگروه رفع موانع شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد که در پارک علم و فناوری البرز برگزار شد به تاکید استاندار البرز بر اهمیت اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد و گفت: حوزه دانش بنیان می‌تواند پیشران اقتصاد و اشتغال استان باشد.
ربانی خاطرنشان کرد: اقتصاد کشور باید به دست فناوران و شرکت‌های دانش بنیان بخش خصوصی اداره شود و دولت نیز به این بخش کمک کند.
وی با بیان اینکه بهترین شکل اقتصاد همین مدل است ادامه داد: تا پایان سال ۱۴۰۴ باید ۲۰ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور در بخش دانش بنیان انجام شود.
رئیس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی اضافه کرد: اما در حال حاضر فقط یک تا ۲ درصد از تولیدات کشور دانش بنیان است و تا تحقق اهداف سند چشم انداز باید کاری جهادی صورت گیرد.
وی به معرفی البرز به عنوان قطب علم و فناوری کشور اشاره و تصریح کرد: وظیفه پارک البرز این است که حوزه فناوری را در سطح منطقه معرفی کند.
ربانی با بیان اینکه طرح قطب علم و فناوری شدن البرز توسط این پارک مطرح شد بیان کرد: این بحث به توسعه علم و فناوری در البرز کمک خوبی می‌کند.
وی در ادامه به ظرفیت‌های علمی البرز اشاره و اعلام کرد: ۱۸ مؤسسه و پژوهشکده ملی و ۵۴ مرکز آموزش عالی با ۲ هزار و ۵۰۰ عضو هیئت علمی و ۱۲۰ هزار دانشجو در استان وجود دارد.
ربانی افزود: این ظرفیت باید در مسیر توسعه استان قرار گیرد.
رئیس پارک علم و فناوری البرز با بیان اینکه پارک البرز بزرگترین پارک کشور است گفت: از ابتدای تأسیس تا پیش از سال ۹۲ میزان کل فروش محصولات پارک به ۲۸ میلیارد تومان بود اما این رقم در سال ۹۳ حدود ۴۱ میلیارد، ۹۴ حدود ۷۰ میلیارد و ۹۵ به ۱۱۰ میلیارد تومان رسید.
ربانی با بیان اینکه میزان اشتغال این پارک تا قبل از دولت تدبیر و امید ۱۰۰ نفر بود اعلام کرد: تا پایان سال ۹۵ میزان اشتغال در این پارک به ۵۹۰ نفر رسید.


نظر شما :