ایجاد شعب آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز با افزایش تقاضاها

۰۲ مهر ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۹ کد : ۳۴۲۰۷ اخبار
تعداد بازدید:۱۶۸
رییس آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز گفت: اگر چه در اساسنامه این آزمایشگاه بر ایجاد شعب آن تاکید شده است، ولی در حال حاضر اولویت ما بر ارتقای عملکرد شعبه مرکزی آزمایشگاه است.

دکتر محمدرضا آی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص ایجاد شعب آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز افزود: بر اساس اساسنامه این آزمایشگاه، باید نسبت به ایجاد این آزمایشگاه در سایر استان‌ها اقدام شود تا بتوانیم در سایر شهرستان‌ها نیز شعبی از این آزمایشگاه را داشته باشیم.

وی در عین حال خاطر نشان کرد: ولی اولویت ما بر این است که در ابتدا شعبه مرکزی فعالیت خود را به خوبی انجام دهد و در صورتی که تقاضا برای بهره‌برداری از آزمایشگاه افزایش یابد، به راه‌اندازی شعب آن اقدام کنیم.

آی، به بیان چالش‌های موجود در خصوص فعالیت‌های این آزمایشگاه پرداخت و یادآور شد: طبعا تجهیزات این حوزه تجهیزات گران قیمتی است و علاوه بر آن تلاش ما بر این است که بتوانیم آزمایشگاه را به صورت تمام وقت در اختیار محققان قرار دهیم، حتی اگر امکان داشته باشد محققان حوزه‌های مرتبط بتوانند 24 ساعته از خدمات این آزمایشگاه بهره‌مند شوند.

رییس آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز اضافه کرد: برای این منظور درصدد هستیم محققان کل کشور را با این آزمایشگاه آشنا کنیم تا بتوانیم از تجهیزات و سرمایه‌های موجود در این آزمایشگاه به نحو بهینه‌ای استفاده کنیم.

آی، میزان ظرفیت پذیرش محققان در این آزمایشگاه را بسته به روز و ساعت دانست و توضیح داد: در حال حاضر میزان ساعت کاری برای این آزمایشگاه در هفته 44 ساعت است و تاکنون این میزان ساعت کافی بوده است.

این محقق با بیان اینکه پژوهشگران و محققان تا 5 بعداز ظهر هر روز می‌توانند از خدمات این آزمایشگاه بهره‌مند شوند، اضافه کرد: در 2 سال اول یک شیفت کاری برای این آزمایشگاه تعریف شده است؛ ولی برآورد ما نشان می‌دهد که تا در پایان امسال شیفت کاری آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز پر خواهد شد و برای سال 97 باید برای دو شیفت کار کردی در این آزمایشگاه برنامه‌ریزی کنیم.

آی، یادآور شد: با روند رشد تحقیقات در این حوزه پیش‌بینی می‌شود که در سال 99 برای 3 شیفت فعالیت باید برنامه‌ریزی شود.


نظر شما :