استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای توسعه صنعت هوایی کشور

۰۳ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۴ کد : ۳۲۲۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۹۷
تفاهم‌نامه همکاری مشترک معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، معاونت توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان صنایع هوایی با موضوع استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای توسعه صنعت هوایی در وزارت...
تفاهم‌نامه همکاری مشترک معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، معاونت توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان صنایع هوایی با موضوع استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای توسعه صنعت هوایی در وزارت علوم امضا شد.
توسعه فعالیت‌های دانشی فناورانه مبتنی بر نیاز کشور با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالفعل و بالقوه تخصصی دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری و قطب‌های علمی تابعه وزارت علوم در صنعت هوایی از اهداف این تفاهم‌نامه است.
همچنین هم‌سوسازی پژوهش‌ها، آموزش‌ها و توسعه زیرساخت‌های تخصصی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها به سمت پاسخگویی به مطالبات علمی و نیازمندی‌های تخصصی دانشی و فناورانه در حوزه صنعت هوایی و پشتیبانی از همکاری مراکز تحقیقاتی، قطب‌های علمی، انجمن‌های علمی، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری وابسته وزارت علوم برای پیشبرد صنعت هوایی از دیگر اهداف این تفاهم نامه مشترک است.
وی اظهار داشت: استادان و نخبگان دانشگاهی ثروتی عظیم برای توسعه کشور بوده و باید از ظرفیت‌های موجود به نحو شایسته استفاده کنیم. بدین منظور در راستای بهره‌گیری از توان جامعه علمی کشور در جهت رفع مشکلات دستگاه‌های اجرایی و انجام تحقیقات کاربردی هدفمند تفاهم نامه‌هایی فی مابین وزارت علوم و وزارت نفت، وزارت دفاع و وزارت صنعت، معدن و تجارت به امضا رسیده است.
ایشان در ادامه به تشکیل بیش از 10 کارگروه تخصصی در دفتر ارتباط با صنعت این معاونت با هدف جهت‌دار نمودن پژوهش‌های کاربردی دانشگاه‌ها در راستای رفع نیاز فعلی صنعت کشور اشاره نموده و خاطر نشان کردند که می‌بایست به دستگاه‌های اجرایی این اطمینان را داد که می‌توانند به دانشگاه‌ها اعتماد کرده و سهم مورد نظر خود را از همکاری با آنان دریافت نمایند.