فعالیت نیمی از نشریات و مراکز علمی در حوزه علوم انسانی

۲۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۶ کد : ۲۷۷۶۴ اخبار
تعداد بازدید:۵۱۶
معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه بیش از نیمی از دانشجویان و مراکز علمی در حوزه علوم انسانی فعال هستند، گفت: علوم انسانی در ارتقای فرهنگ در پیشرفت کشورها نقش مهمی دارد؛ از این رو جشنواره فارابی این هدف را دنبال می‌کند.
فعالیت نیمی از نشریات و مراکز علمی در حوزه علوم انسانی

دکتر سیدضیاء هاشمی در نشست خبری امروز با تاکید بر اینکه هشتمین دوره جشنواره فارابی با استقبال زیادی از سوی اساتید مواجه بوده است، افزود: این امر نشان‌دهنده جایگاه رفیع این جشنواره است.

هاشمی، جشنواره فارابی را عرصه‌ای برای معرفی برگزیدگان توصیف کرد و یادآور شد: امروز این جشنواره به بلوغ رسیده است؛ از این رو شورای سیاستگذاری جشنواره فارابی به این نتیجه رسیده است که باید تعداد منتخبان را محدود کند.

وی اضافه کرد: بر این اساس از 12 گروه علمی یک نفر برگزیده علمی و یا شایسته تقدیر در بخش‌های بزرگسال و جوان انتخاب خواهد شد.

معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین خاطرنشان کرد: نیمی از دانشجویان و مراکز علمی در حوزه‌های علوم انسانی فعال هستند؛ ضمن آنکه بیش از نیمی از نشریات در حوزه علوم انسانی و اسلامی و در راستای ارتقای فرهنگ و پیشرفت کشور نقش‌آفرینی می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه جشنواره فارابی در این زمینه نقش مهمی ایفا کرده است، ادامه داد: جشنواره فارابی بستری برای معرفی آثار و دانشمندان برتر است که غالباً متواضعانه از معرفی خود پرهیز می‌کنند.

وی با بیان اینکه  مراسم اختتامیه این جشنواره در روز 24 بهمن‌ماه در دانشگاه تهران برگزار می‌شود، گفت: برای حضور در این مراسم از رئیس‌جمهور دعوت به عمل آمده است.

کلید واژه ها: علوم انسانی جشنواره فارابی دکتر سیدضیاء هاشمی آثار و دانشمندان برتر دانشگاه تهران