شش پژوهشگر ایرانی پراستناد در جهان معرفی شدند

شش پژوهشگر ایرانی پراستناد در جهان معرفی شدند

۲۵ دی ۱۳۹۵ | ۰۸:۵۹ کد : ۲۶۳۸۵ اخبار
تعداد بازدید:۳۴۵
بر پایۀ گزارش سال ۲۰۱۶ مؤسسۀ «تامسون رویترز» دربارۀ «پژوهشگران پراستناد» دنیا، شش پژوهشگر از کشور ایران جزو تأثیرگذارترین‌ها در پیشرفت علم و عرصه پژوهش معرفی شدند.
شش پژوهشگر ایرانی پراستناد در جهان معرفی شدند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، سالانه نزدیک به سه هزار پژوهشگر از سراسر دنیا در ۲۱ حوزۀ موضوعی به عنوان پژوهشگر پراستناد شناخته شده و نام آنها منتشر می‌شود.

بر اساس این گزارش، دکتر مهدی دهقان از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر داود دومیری گنجی از دانشگاه صنعتی نوشیرانی بابل، دکتر سعید عباس بندی از دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)،دکتر محسن شیخ الاسلامی از دانشگاه صنعتی نوشیرانی بابل، دکتر طاهر نیکنام از دانشگاه صنعتی شیراز و دکتر شهرام رضا پور از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، پژوهشگران ایرانی پراستناد در دنیا هستند.

بر اساس این گزارش، فهرست پژوهشگران پراستناد سال ۲۰۱۶ شامل ۳ هزار و ۲۶۰ پژوهشگر می‌شود که پیشگام تأثیرگذاری علمی در حوزه‌های موضوعی خود هستند.

گفتنی است توضیحات تفصیلی از طریق سامانه «نما» وابسته به پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران که به گزارش جایگاه ایران در شاخص‌های گوناگون علم، فناوری، و نوآوری می‌پردازد قابل دسترسی است.