معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از آمادگی این وزارتخانه در حمایت از برگزاری استارتاپ ویکندهای کاربردی خبر داد

۳۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۸ کد : ۲۰۶۷ اخبار
تعداد بازدید:۲۶۱
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از آمادگی این وزارتخانه در حمایت از برگزاری استارتاپ ویکندهای کاربردی خبر داد.دکتر وحید احمدی در اولین جشنواره اختراعات و ابتکارات دانشگاه جامع ع...
 معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از آمادگی این وزارتخانه در حمایت از برگزاری استارتاپ ویکندهای کاربردی خبر داد.
دکتر وحید احمدی در اولین جشنواره اختراعات و ابتکارات دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار کرد: وزارت علوم از برگزاری جشنواره ملی مهارتی کارآفرینی و همچنین استارتاپ ویکندهای کاربردی با محوریت دانشگاه جامع علمی کاربردی حمایت و پشتیبانی می‌کند.
معاون پژوهش و فناوری وزیرعلوم درباره رسالتها و وظایف دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز گفت: به صورت سنتی از دانشگاه علمی کاربردی انتظار می‌رود که ضمن افزایش مهارت دانشجویان، ارتباط منطقی میان نظام عرضه و تقاضا ایجاد کند.
دکتر احمدی با یادآوری اینکه در کشور دو نظام آموزش عالی تقاضامحور و عرضه محور وجود دارد، افزود: دانشگاه‌های متعارف ما نمادی از دانشگاه‌های عرضه محور هستند که بدون توجه به نیاز جامعه و صنعت، با هدف توسعه دانش و تربیت نیروی انسانی و افزایش سطح علم و آگاهی مردم فعالیت می‌کنند و برخی دیگر از دانشگاه‌ها از جمله علمی کاربردی، مبتنی بر تقاضامحوری بنا شده و نظام آموزشی خود را بر پایه نیازها و تقاضاهای موجود تعریف و اجرا می‌کنند.
وی درعین حال از مسئولان دانشگاه جامع علمی کاربردی خواست وظیفه مهارت افزایی را با نوآوری، خلاقیت و ابتکار ترکیب کنند.
دبیر شورای عالی عتف تاکید کرد: همراهی خلاقیت، نوآوری و ابتکار با مهارت، زمینه‌های تحقق اقتصاد دانش بنیان را فراهم می‌کند و این نوع اقتصاد است که مبنای حرکت کشور ما به سمت جلو خواهد بود.
وی، ارزش و اعتبار هر دانشگاه را به دانشجویان و دانش آموختگان آن دانست و گفت: دانشگاه‌های برتر دنیا، اعتبار و شهرت خود را از دانش آموختگان خود کسب کرده‌اند و آنها هستند که به دانشگاه بزرگی می‌بخشند.