معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم: قانون شرکت‌های دانش بنیان تصویب شده و در حال اجراست

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۰۹:۴۱ کد : ۲۰۶۳ اخبار
تعداد بازدید:۳۳۸
دکتر احمدی گفت: اکنون در جهان، اقتصاد بر مبنای خلاقیت و فناوری حرف اول را می‌زند و در ایران نیز مبتنی بر این رویکرد، قانون شرکت‌های دانش بنیان تصویب  شده و در حال اجراست.دکتر احمدی در پانزدهمین...
 معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم: قانون شرکت‌های دانش بنیان تصویب شده و در حال اجراست
دکتر احمدی گفت: اکنون در جهان، اقتصاد بر مبنای خلاقیت و فناوری حرف اول را می‌زند و در ایران نیز مبتنی بر این رویکرد، قانون شرکت‌های دانش بنیان تصویب  شده و در حال اجراست.
دکتر احمدی در پانزدهمین اجلاس اتاق‌های بازرگانی کشورهای حاشیه خزر در انزلی اظهار داشت: برای بهره گیری از فناوری در اقتصاد، نقش اصلی را سرمایه گذاران و تجار بر عهده دارند.
وی افزود: هم اکنون ۳۴ پارک علم و فناوری، ۱۵۴ مرکز رشد و حدود پنج هزار شرکت فناور در کشور فعالیت می کنند.
دکتر احمدی در بخش دیگری از سخنان خود، اقتصاد دانش محور را یک اصل ضروری دانست و بیان داشت: تحولی که کشورهای توسعه یافته را به عنوان قدرت مطرح کرده و موتور محرکه‌ای که امروز در کشورهای توسعه یافته شاهد آن هستیم همین محور قرار دادن اقتصاد دانش بنیان است.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در ادامه افزود: استان گیلان ظرفیت‌های بالایی دارد و ۱۴۰ هزار دانشجو در این استان در حال تحصیل هستند ضمن اینکه مراکز رشد فناوری نیز در گیلان فعال است.
وی بیان داشت: همچنین دبیرخانه شبکه پارک‌های علوم و فناوری کشورهای اسلامی در گیلان قرار دارد و باید از این ظرفیت‌ها در راستای اقتصاد دانش بنیان، ‌‌نهایت استفاده را ببریم.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم امضای تفاهم نامه همکاری تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی بین اتاق بازرگانی ایران و وزارت علوم را امری مثبت و در جهت توجه به اقتصاد دانش بنیان ذکر کرد.