معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردی ایران پهنا بازدید کرد

۳۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۴ کد : ۲۰۴۳ اخبار
تعداد بازدید:۳۱۲
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم  و  دبیر شورای عالی عتف همراه هیئتی از مدیران کل این معاونت و روسای پژوهشگاههای هوافضا  و مواد  انرژی  وزارت علوم از شرکت پشتیبانی و نوسازی ب...
 معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردی ایران پهنا بازدید کرد
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم  و  دبیر شورای عالی عتف همراه هیئتی از مدیران کل این معاونت و روسای پژوهشگاههای هوافضا  و مواد  انرژی  وزارت علوم از شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردی ایران پهنا بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر وحید احمدی در این بازدید  با قدردانی از همت محققان و پژوهشگران  شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردی ایران پهنا و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 8سال دفاع مقدس اظهار داشت : هدف از انجام این بازدید آشنایی با تواناییها و امکانات مجموعه ایران پهنا و بررسی راهکارهای افزایش تعامل آن با مجموعه های دانشگاهی و پژوهشی وزارت علوم است.
وی افزود: فعالیت های شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردی ایران پهنا از لحاظ کاربرد دانش و فناوری ،اهمیت استراتژیک ، منافع اقتصادی و ایجاد ارزش افزوده برای ثروت ملی اهمیت بالایی دارد  و ضرورت دارد با ایجاد ارتباط ارگانیگ با مجموعه های دانشگاهی و پژوهشی وزارت علوم امکان هم افزایی توانایی های هردو مجموعه را برای توسعه کشور فراهم کنیم.
دکتر احمدی به اهمیت ارتباط محققین دانشگاهی و پژوهشگاهی کشور با صنایع با فناوری بالا مانند صنعت هوایی اشاره کرد و بیان نمود که شناخت دو طرف از نیازها و توانمندی های یکدیگر لازمه ایجاد تعامل است. 
سپس سرتیپ خلبان دکتر محمد احمد آبادی ، مدیرعامل محترم شرکت پنها، به ارزش بالای اقتصادی خدمات آموزشی، تعمیراتی و مشاوره ای در حوزه هوایی اشاره کرد و بیان نمود که صادرات این نوع خدمات برای کشور هم ارزش اقتصادی بالایی دارد و هم موجب افزایش اعتبار علمی و پژوهشی کشور می شود.
وی با اشاره به آغاز فعالیت این شرکت پس از دوران دفاع مقدس  و تلاش های شبانه روزی پژوهشگران آن برای تعمیرات اساسی ، بازسازی بالگردها و ساخت قطعات بالگرد گفت : در سالهای اخیر این مجموعه شروع به طراحی و ساخت بالگرد کرد که تاکنون سه بالگرد ساخته شده نیز رونمایی شده است.
بازدید تیم اعزامی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از مرکز اسناد شرکت پهنا، خط تعمیر اساسی بالگردی، مرکز آموزش و پژوهش شرکت پهنا موجب شد که زمینه انعقاد  تفاهم نامه ای بین معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شرکت پهنا  فراهم شود.