معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم :بزودی دانشگاه های کشور با اینترنت پرسرعت به شبکه علمی کشور متصل می شوند

۰۹ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۰:۴۰ کد : ۲۰۳۸ اخبار
تعداد بازدید:۳۰۳
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت : بزودی 18دانشگاه و مرکز پژوهشی به شبکه علمی کشور متصل می شوند و می توانند با 5برابر سرعت و پهنای باند کنونی و از طریق فیبر نوری از اینترنت پرسرعت بهره مند شوند.به...
 معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم :بزودی دانشگاه های کشور با اینترنت پرسرعت به شبکه علمی کشور متصل می شوند
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت : بزودی 18دانشگاه و مرکز پژوهشی به شبکه علمی کشور متصل می شوند و می توانند با 5برابر سرعت و پهنای باند کنونی و از طریق فیبر نوری از اینترنت پرسرعت بهره مند شوند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر وحید احمدی در دومین روز از نشست سراسری معاونان پژوهشی دانشگاه ها،پژوهشگاه ها و پارک های علمی و فناوری در دانشگاه تحصیلات تکمیلی و فناوری پیشرفته کرمان گفت :برای سرعت بخشیدن و تسهیل مدیران دانشگاهی با مسئولان ستاد وزارت علوم ، استفاده از ابزار ویدیو کنفرانس در این وزارت آغاز شده است.
وی افزود: هم اکنون چند دانشگاه کشور از جمله دانشگاه های صنعتی امیر
کبیر، صنعتی اصفهان ،صنعتی شریف و پژوهشگاه دانش های بنیادی از  امکانات رایانه ای محاسبات با حجم و سرعت بالا برخوردار هستند که با همکاری وزارت علوم، وزارت ارتباطات و معاونت علمی ریاست جمهوری ، این امکانات به شکل شبکه ای در اختیار همه دانشگاه ها قرار خواهد گرفت.
دبیر کل شورای عالی عتف با اشاره به ضرورت ثبت عملکرد پژوهشی دانشگاه ها ومراکز پژوهشی در سامانه سمات گفت : بر اساس مصوبه شورای معاونان و ابلاغ وزیر علوم ، همه دانشگاه ها باید 15 درصد اعتبارات خودرا به حوزه پژوهش اختصاص دهند که این اقدام پیش شرط تصویب گزارش تفصیلی بودجه آنها در هیئت امنای دانشگاه ها می باشد.
وی افزود : بررسی گزارش عملکرد پژوهشی دستگاه های اجرایی در سامانه سمات مشخص کرد صرفاً یک و نیم درصد اعتبارات پژوهشی این دستگاه ها صرف انعقاد قرارداد پژوهشی با دانشگاه های کشور شده است. 
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم ضمن تاکید بر بررسی دیدگاه های معاونان
پژوهشی حاضر در این اجلاس در برنامه ریزی و سیاست گزاری های وزارت علوم گفت : استفاده از خرد جمعی رویکرد مهم معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم است ودر این راستا با برگزاری اجلاس سراسری معاونان پژوهشی به صورت دوبار در هرسال، همایش مناطق پژوهشی 9گانه کشور و نشست های ویژه پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری از نظرات معاونان پژوهشی در تدوین برنامه ها و اصلاح آیین نامه ها استفاده می کند.