دکتر احمدی : صحنه رقابت اقتصادی در جهان امروز بر مبنای دانش و فناوری قرار گرفته است

۱۰ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۹ کد : ۱۶۱۴ اخبار
تعداد بازدید:۲۸۷
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم ، در حاشیه چهل و هفتمین نشست معاونان پژوهشی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور با آیت الله سید یحیی جعفری نماینده ولی فقیه در استان کرمان و امام جمعه...
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم ، در حاشیه چهل و هفتمین نشست معاونان پژوهشی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور با آیت الله سید یحیی جعفری نماینده ولی فقیه در استان کرمان و امام جمعه کرمان دیدار و گفتگو کرد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این دیدار دکتر احمدی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت علمی کشور گفت: ایران در سطح منطقه و جهان  اسلام رتبه اول تولید مقالات علمی را دارد وکشور ما در بین کشورهای غیر متعهد بعد از هند رتبه دوم دراین زمینه راداراست.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با بیان اینکه تاکید مقام معظم رهبری ایفای نقش اساسی علم در زندگی مردم است ، افزود:  صحنه رقابت اقتصادی در جهان امروز بر مبنای دانش و فناوری قرار گرفته واین موجب کمرنگ تر شدن اقتصاد سنتی در عرصه معادلات بین المللی شده است.
دکتر احمدی تصریح کرد: با ابلاغ سیاست های کلی حوزه علم و فناوری از سوی مقام معظم رهبری رویکرد وزارت علوم بر کاربردی شدن علوم جهت رفع نیازهای جامعه، تاسیس شرکت های دانش بنیان، تقویت پارک های علم و فناوری در راستای اقتصاد مقاومتی و توسعه علوم انسانی بر مبنای علوم اسلامی قرار گرفته است.
 وی خاطر نشان کرد:  بر اساس سیاست های کلی نظام و خط مشی دولت به منظور تسهیل ورود بخش خصوصی در عرصه رقابت های اقتصادی بر مبنای اقتصاد دانش بنیان و فناوری، صندوق شکوفایی ونوآوری در کشور تاسیس شده است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز در این دیدار گفت: در مسائل علمی و پژوهشی باید از طرح مسائل حاشیه ای اجتناب کرد و با همدلی و همزبانی نسبت به پیگیری و اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری اقدام کرد.
وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه برخی ازدشمنان انقلاب سعی در القای اختلاف بین مسئولان ارشد نظام را دارند گفت: اختلاف سلائق ودیدگاه امری طبیعی است ولی این مسئله باعث اختلاف در سطح سیاست های نظام بین مسئولین نمی باشد.
او همچنین خاطر نشان کرد: برای پیروزی انقلاب افرادی نقش اساسی داشتند ودر این راه متحمل شکنجه و آسیب های جسمی و روحی زیادی شده اند، آنها از ذخایر انقلاب هستند.