بازدید معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از پارک علم و فناوری مازندران

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۰:۳۵ کد : ۱۲۲۳ اخبار
تعداد بازدید:۳۵۳
دکتروحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ازساختمان پارک علم و فناوری مازندران درساری بازدید کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،در این مراسم دکتراحمدی با بیان اینکه اعتبارات ...
دکتروحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ازساختمان پارک علم و فناوری مازندران درساری بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،در این مراسم دکتراحمدی با بیان اینکه اعتبارات تخصیص داده شده برای پارک‌های علم و فناوری جوابگوی کامل فعالیت‌ها و انتظارات آنها نیست، اظهار داشت : درسال‌جاری درخواست افزایش اعتبار برای پارک‌های علم و فناوری را به مجلس و دولت ارائه کرده ایم.
وی افزود: طرح ها و محصولات خوبی در پارک علم و فناوری مازندران به مرحله تجاری سازی رسیده که باید فضای بیشتری برای استقرار شرکت ها اختصاص یابد.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از کمک 20 میلیارد تومانی این وزارت به پارک‌های علم و فناوری درسال‌های 93 خبر داد و گفت: توجه به گسترش پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد در کشور می‌تواند در تولید ثروت از علم و توسعه اقتصاد دانش بنیان  نقش آفرینی کند.
 دراین بازدید که دکترخسرو پیری مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری دکتراحمدی را همراهی می کرد، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با حضور در چند شرکت دانش بنیان مستقر درساختمان پارک، از نزدیک با فعالیت های آنان آشنا شد.
همچنین درنشست مشترک دکتراحمدی با شرکت های مستقر دراین پارک دکترعلی معتمد زادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران ضمن تقدیر از حضور معاون پژوهش و فناوری وزیرعلوم و هیئت همراه  بر لزوم مساعدت و کمک های وزارت علوم در تأمین زمین، ساختمان مناسب و تجهیز کارگاه و آزمایشگاه پارک علم و فناوری مازندران در ارائه خدمات مطلوب تر به فناوران و شرکت های دانش بنیان تاکید کرد.
درادامه مهندس قاسمی نماینده مجمع خیرین فناوری استان از شکل گیری این مجمع در پارک علم و فناوری مازندران خبر داد و بر لزوم حمایت وزارت علوم از این مجمع اشاره کرد.