با حضور معاون پژوهش وفناوری وزیر علوم ، ساختمان پارک علم و فناوری استان کرمان کلنگ زنی شد

۰۹ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۰:۳۷ کد : ۱۱۶۹ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۰
مراسم کلنگ زنی ساختمان پارک علم و فناوری استان کرمان با حضور دکتروحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد .به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترمیرزایی رئیس دانشگاه تح...
 با حضور معاون پژوهش وفناوری وزیر علوم ، ساختمان پارک علم و فناوری استان کرمان کلنگ زنی شد
مراسم کلنگ زنی ساختمان پارک علم و فناوری استان کرمان با حضور دکتروحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترمیرزایی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی و فناوری پیشرفته دراین مراسم گفت: براساس مصوبات هیئت امنای دانشگاه 50 هکتار زمین به پارک علم و فناوری استان کرمان اختصاص یافته در فاز اول زیر ساخت ده هکتار از این اراضی جهت واگذاری به شرکت های دانش بنیان و فناور آماده سازی می شود.
وی درادامه افزود: این زمین به قطعاتی از 400 متر تا 2000 متر مربع تفکیک شده که دراختیار شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر درپارک قرار می گیرد تا بر حسب نیاز هر شرکت نسبت به طراحی و احداث بنای مورد نیاز شرکت اقدام کند.
سرپرست دانشگاه تحصیلات تکمیلی گفت: در فاز اول ساختمان پارک علم و فناوری 4300 متر  مربع زیر بنا دارد و با اعتباری معادل 90 میلیارد ریال در طی دو سال احداث خواهد شد.
  دکتر عباس قوام رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان نیز در خصوص ویژگی های شاخص نقشه این ساختمان گفت: این ساختمان از نظر معماری دارای ویژگی های شاخصی است که مهم ترین آن سازگاری با اقلیم و معماری سنتی کرمان است به گونه ای که ساختار گنبد گونه بناهای کویری  را تداعی می کند. وی افزود :در معماری این ساختمان سعی شده از تکنولوژی های روز دنیا استفاده شود و از باغ در بام به صورت پلکانی و زیگوراتی استفاده شده که تداعی کننده باغ های معلق بابل است.
گفتنی است این مراسم در حاشیه مراسم افتتاحیه چهل و هفتمین اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها و روسای پژوهشگاه ها، موسسات و مراکز آموزش عالی و پارک های علم و فناوری و با حضور حجت الاسلام و المسلمین صباحی امام جمعه موقت کرمان و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان، دکتر نصرا... گرامی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمان، دکتر فدایی رئیس دانشگاه باهنر کرمان، دکتر میرزایی سرپرست دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، دکتر قوام رئیس پارک علم و فناوری استان و دکتر رجبعلی پور عضو هیئت امنای دانشگاه و جمعی از مسئولان دانشگاهی استان برگزارشد.