دکتر احمدی : تحقیقات دانشگاهی باید کاربردی شده و نیازهای جامعه را پاسخگو باشند

۱۰ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۸ کد : ۱۰۲۳۱ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۸
در حاشیه چهل و هفتمین نشست معاونان پژوهشی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی ،دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه های استان کرمان در محل دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و ...
در حاشیه چهل و هفتمین نشست معاونان پژوهشی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی ،دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه های استان کرمان در محل دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان دیدار و گفتگو کرد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این دیدار دکتر احمدی با بیان اینکه در حوزه معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم ظرفیتی به منظور حمایت از بخش خصوصی در قالب شرکت های فناور و دانش بنیان وجود دارد، اظهار داشت : تحقیقات و امور پژوهشی که در دانشگاه ها انجام می شوند ، باید کاربردی شده و نیازهای جامعه را پاسخگو باشند.
وی با اشاره به قابلیت های نسل جوان و ویژگی های آن خاطر نشان کرد: جوانان از ایده پردازی در کارهای جدید به خوبی استقبال می کنند و لازم است این ایده ها در ارتباط با نیازهای صنعت و جامعه جهت داده شوند.
دکتر احمدی تصریح کرد: نشست هایی بین صنعت ودانشگاه به صورت مستمر در سطح استان برگزار شود و ایده های مختلف بر حسب نیازهای صنعت و جامعه ارائه و به بهترین آنها جوایزی اهدا شود.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در ادامه خاطر نشان کرد: یکی از راهکارهای فعال شدن این بخش راه اندازی اردوهای کارآفرینی میباشد.
وی در پایان سخنان خود گفت: توجه به کیفیت، ارتقای سطح زیر ساخت دانشگاه ها  ، اصلاح ساختار، ایجاد دانشگاه های کارآفرین، توسعه پژوهش و فناوری، تاسیس مراکز رشد و خلاقیت ، برگزاری المپیادها و ارتباط مستمر با صنعت از سیاست ها و راهبردهای کلی وزارت علوم تحقیقات وفناوری می باشد که لازم است دانشگاه ها ی استان به منظور اجرایی شدن آنها اقدامات لازم را انجام دهند.
گفتنی است در این نشست  روسای دانشگاه های  شهید باهنرکرمان، رفسنجان ، سیرجان، علوم پزشکی کرمان،آزاد اسلامی ، پیام نور ، جیرفت، علمی کاربردی و مجتمع آموزش عالی بم و زرند گزارشی از قابلیت ها ،توانمندی ها و همچنین مشکلات حوزه خود را بیان کردند.